خرید نخود

فروش انواع نخود آمریکا در ایران

نخود آمریکا از جمله محصولاتی است که در ایران خواهان بسیاری دارد، فروش نخود آمریکا در ایران به روش های متعددی صورت می گیرد که در ادامه جزییات بیشتری در مورد نخود آمریکا بیان می کنیم.
قبل از اینکه به نخود آمریکا بپردازیم این را اضافه کنیم که در مطالب قبلی پیرامون انواع نخود ایرانی صحبت کرده ایم و این مطلب، اولین مطلب ما در مورد نخودهای خارجی در ایران می باشد.

نخود آمریکا

نخود آمریکا در دسته نخودهای رسمی موجود در ایران به شمار می رود. در ایران دو دسته نخود وجود دارد، نخود های رسمی و نخود لپه که نخود آمریکایی در دسته نخودهای رسمی است.
نخود آمریکا دارای ظاهر بسیار مناسبی است و اندازه بزرگ دانه های آن باعث شده است که بسیار مورد استقبال قرار بگیرد.
دانه های نخود آمریکا که باعث فروش مناسب آن در بازار ایران شده است، اندازه ای ۹ و یا ۱۰ میلی متری دارند که در کنار رنگ روشن این محصول، فروش بیش از پیش این محصول را رقم می زند.
میزان واردات نخود آمریکا هر ساله متغیر است و با توجه به میزان تولید داخلی نخود، حجم واردات دستخوش تغییر می شود.
مثلا در سال زراعی ۹۶-۹۵ زمانی که تولید نخود در ایران کاهش یافته بود و شاهد افزایش قیمت بی سابقه آن بودیم به طوری که به صورت عمده تا ۹۰۰۰ تومان هم خرید و فروش می شد، نخودهای وارداتی از حمله نخود آمریکا، به علت قیمت مناسب تر و ظاهر بهتر نسبت به نخود ایرانی حجم واردات مناسبی داشته و در بازار داخل نیز به خوبی خرید و فروش شد. اما در سال زراعی ۹۷-۹۶ با توجه به افزایش ۳۰ درصدی نخود در ایران و کاهش قیمت آن نسبت به مدت مشابه پارسال، نخودهای خارجی مورد استقبال قرار نگرفتند.
در هر صورت به دنبال پاسخی برای پرسش های خود هستید و یا قصد خرید حبوبات را دارید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

Call Now Buttonدریافت قیمت روز